Choď na obsah Choď na menu
 


Projekt- Moja kniha o Slovenku

14. 2. 2012

Milé deti.

Pripravila som pre vás projekt Moja kniha o Slovensku. Túto našu knihu budeme vytvárať v priebehu druhého polroka a bude sa týkať hlavne vlastivedy.

Budeme si tvoriť vlastnú knihu o Slovensku, ktorá bude ilustrovaná našimi kresbami, písaná naším písmom a doplnená aj o rôzne zaujímavé a zábavné úlohy.

Kedy začneme: Začneme ju tvoriť ešte pred jarými prázdninami (kedy vám ukážem príklad, ako by to asi malo vyzerať) aby ste si to vedeli predstaviť.

Každý týždeň si zadáme jednu tému (jednu kapitolu), ktorú budete mať spracovať. Aby ste mali o kapitolách prehľad už teraz a mohli si ich dopredu začať pripravovať, tu sú všetky pekne po kope. A nezabudnite ako vyzerá správna kniha- má prednú stranu (obal), potom obsah a až tak začínajú jednotlivé kapitoly.

Kniha o Slovensku

Cieľ: vytvoriť si vlastnú knihu o Slovensku

Čo je potrebné: Zakladač a euro- obaly, euro-obaly

Obsah (Kapitoly) knihy:

1. Podnebie na Slovensku

2. Rieky a jazerá na Slovensku

3. Pohoria vrchy a národné parky na Slovensku

4. Mestá Slovenska-

1. Košice

2. Prešov

3. Banská Bystrica

4. Žilina

5. Trenčín

6. Trnava

7. Nitra

8. Bratislava

13. Jaskyne                                           

14. Hrady a zámky

15.  Slovenské naj

 

Každá kapitola bude obsahovať projekt na danú tému + test alebo pracovný list týkajúci sa danej témy.

Projekt: Formát A4, popísať základné údaje, nakresliť alebo nalepiť mapu s vyznačením danej témy, výzdoba projektu- projekt vedieť prezentovať naspamäť.

Test alebo pracovný list: Vypracovať pracovný list s otázkami na danú tému, zábavnými úlohami, doplňovačkami, prípadne maľovankou.

Prezentácia jednotlivých kapitol bude vždy v piatok na čítaní, dotváranie projektov bude možné na Vv, Pracovnom vyučovaní, alebo na slohu- podľa toho ako sa odhodneme. Niektoré pracovné listy vyberiem a na vlastivede použijem pre vás.

Tak sa teším na krásne knihy, ktoré z toho vzniknú a samozrejme najkrajšie z nich budú vystavené v našej triede a odmenené.